Oyuncu

Mabeynci ailesinin gözbebeği. 18 yaşında son derece güzel, en önemlisi dürüst bir kız. İstanbul'un zenginlerinin çocuklarının gittiği en pahalı kolejin son sınıfında okuyor. Fazlasıyla mükemmel olup geri kalanların haset ve kıskançlıkla izlediği tiplerden. Notları çok iyi, yüzme takımında. Hep birinci olanlardan. Doğal hali çok güzel, kendisiyle ilgili bir çaba harcaması gerekmiyor.

Babaannesi ile birlikte Bebek sırtlarında büyük, bahçeli bir villada oturuyor. Annesi ile babası ayrıldığından beri onun bakımını üstlenmiş olan babaannesine büyük bir sevgi ve saygı ile bağlı. Onun sözünden çıkmıyor. Bu yüzden de okuldaki diğerleri gibi azgın bir hayatı yok. İç dünyası çok zengin bir kız. Kitap okumayı, hayaller kurmayı seviyor. Twitterdaki nickname'i en sevdiği roman olan "Alice Harikalar Diyarında". Doğuştan gelen ince bir zevki var. Sportif, casual bir tarz. Renkleri seviyor ve ilginç ama sade kombinler yaparak giyiniyor. Aslında o diğer hepsinden farklı olarak tam yaşının kızı. Fazla para sahibi olmak diğerlerinin çabucak büyümesine sebep olmuşken, Su babaannesinin komutasında yaşının gereklerini deneyimliyor sadece.

Babasına çok düşkün. Ama tabii ki o önemli bir işadamı ve çok çalışıyor olmasını, bu yüzden sık sık görüşemiyor olmalarını anlıyor. Babası devamlı iş seyahatlerinde, ayrı bir evi var. Ama bazen villaya onlarla kalmaya da geliyor.

Abisi Aslan Cem'in Londra'ya okumaya gitmiş olması ile villada babaannesi ile yalnız kalan Su'yun en yakın arkadaşı Arzu. Ta ilkokuldan beri tanışıyorlar. Arzu'yla olan dostluğunu çok önemsiyor ve ona çok düşkün. Aslında Arzu biraz onun küçük kız kardeşi gibi. Yaşları aynı ama Su ona hep iltimas geçiyor. Onu kolluyor. İçgüdüsel yaptığı bir şey bu. Çünkü Arzu'nun ihtiyacı var.

Su'yun aslında en büyük zaafı içinde yaşadığı dünya ile gerçekçi bir ilişki kurmamış olması. Ne Arzu'yu, ne babasını hatta ne de o çok düşkün olduğu babaannesini tam tanımıyor aslında. Tam da ergenlikten yetişkin olmaya adım attığı günlerde hayat ona herkesin, her şeyin başka başka yüzlerini göstermeye başlayacak. Bir meleğin nasıl düştüğünü ve yeryüzünde nasıl ayakta kalmaya çalıştığını izleyeceğiz.