Oyuncu

Su'nun en yakın arkadaşı. Aynı sınıftalar. Tabii ki onun da ailesi çok zengin. Annesi ve babası hala evli. Son derece patetik bir kız. Çok güvensiz. Çünkü annesi oldukça güzel ve fazlasıyla dominant bir kadın ve kızını mükemmel olması gerektiğine dair çocukluğundan beri çok zorluyor. Kadın Arzu'dan kendi küçük kopyasını yaratmaya çalışıyor yıllardır. Ama Arzu annesi gibi hırslı değil ve bu çaba onda tam tersi bir etki yaratmış durumda. Hiçbir zaman yeterli olmadığı duygusuyla büyümek zorunda kalmış olan bu kız müthiş bir aşağılık kompleksiyle boğuşmakta. Aslında oldukça güzel bir kız. Ama ışığı yok. Arada mecbur annesinin ona uygun gördüğü iddialı kıyafetleri giyiyor ama taşıyamıyor.

Okuldakilerin, mesela Ayşegül gibi kızların "zavallı" görüp küçümsediği bir silikliği var. Ve bu durumda en baştan beri, yanında nefes alabileceği tek kişi olan Su'yla arkadaş olmaktan başka çaresi olmamış. Su'yu çok seviyor ama aslında kompleksli yanı ile onu çok da kıskanıyor. Su'yun ona çok iyi davranması hem hoşuna gidiyor hem de içten içe ona ne kadar zavallı olduğunu hatırlatıyor. Bu kıskançlık çok güçlü ama Arzu'nun bu güçlü duyguyla baş edebilecek bir karakteri yok. Bu yüzden aslında bu kıskançlığı da bastırıyor.

Su düşmeye ve hayatında üst üste felaketler yaşamaya başladığında Arzu diğer kızların da kışkırtmasıyla (mesela Ceyla) Su'yun dostluğuna ihanet etmeye başlayacak.