Oyuncu

Lise üçüncü sınıf öğrencisi.Sert, hırslı ve asi bir tip. Genellikle depresif bir ruh hali içinde. Herşeye sahip olmasına rağmen hayata karşı karamsar, sıkılmış, mutsuz bir çocuk. Yeni arayışlar peşinde.

Ülkedeki büyük bir medya patronunun oğludur. Oldukça şımartılarak büyütülmüştür. Bir dediği iki edilmemiş, hayatı boyunca zorluk nedir hiç görmemiş bir çocuktur. Ailesi onun için paralarını, nüfuzlarını kullanmış, bunu yapmayı anne ve babalık saymıştır. Babasına tapınan bir çocuktur. Rol modeli birebir babasıdır. Onun gibi güçlü bir adam olacaktır. Babasıyla ilgili tek hayal kırıklığı iki yıl önce okullarına gelen, o ana kadar hiç tanımadığı üvey kardeşi Onur olmuştur. İhanete uğradığını hissetmiş, kıskanmıştır Mert. Bu olaydan sonra da babasının kendisine karşı ilgisini ayakta tutabilmek için hep daha fazla "hata" yapan bir ergen olmuştur. Çocukken kazara köpeğine zarar vermiş, olay açığa çıktığında annesi ve babası köpeği evden uzaklaştırarak, Mert'e müthiş bir sevgi gösterisinde bulunmuşlardır. Bu olayı hatırlar hep Mert. Babasının halini, oğlunu yaptığı şeye rağmen sımsıkı kucaklayışını…

En büyük zevki basketbol. Tutkuyla bağlı bu spora. Bunun dışında son model spor arabalar ve yasadışı bir şekilde üstelik ehliyetsiz olduğu halde geceleri cadde kapatarak arkadaşlarıyla yaptığı yarışla ediyor.

Sosyal çevresi kendisi gibi zengin ailelerin çocuklarından oluşuyor.Bir de sevgilisi var. Selin… Tek bir sevme biçimi biliyor. Satın alarak, gücünü kullanarak etrafında saygı ve sevgi gördüğünü düşünüyor. Çünkü sanıyor ki çevresindeki herkes onu parası ve gücü için seviyor. Babasından böyle öğrendi. Başka türlü hayatla insanlarla hiç ilişkilenmemiş. O yüzden biri ona karşılıksız bir sevgiyle yaklaşırsa ona kuşku ve güvensizlikle bakıyor. Ona göre hiçbir sevgi karşılıksız değildir. Paran varsa, gücün varsa herkes seni sever.