> Efe


Efe


Efe

17 yaşında, uzun boylu, yakışıklı ama bakımsız bir gençtir. Dönem başında bir beden büyük alınan ve dönem sonunda bedenine tam oturan okul üniformasını, ertesi sene küçük gelmesine rağmen giymeye devam eder. Dönem başında babasının eski model bağlama stiliyle bağladığı kravatı, okulun son ziline kadar bağı hiç çözülmeden kullanır. Tabii, eğer arkadaşlarıyla boğuşmaları, ya da sinirini bozan çocuklarla ettiği kavgalar esnasında çözülmezse.

Bayramdan bayrama alınan ayakkabılarını tamirci yüzü göstermeden, dikişleri atıp, bağcıkları epriyip kopana kadar kullanır. Ayakkabıları, okul idaresinden tamir ettirmesi ya da bağcık takması yolunda uyarı alana kadar Efe için sorun teşkil etmez. Uyarı aldığında da sorunu kendine has metotlarla çözer (Yolda bulduğu farklı renklerde rafya iplerine bağcık işlevi gördürebilir.) Okul saatleri dışında ise kreasyonunu genellikle abisinden kalma eskiler, annesinin ördüğü kazaklar ve süveterler oluşturur. Aynı dönem içinde sahip olduğu kot pantolon sayısı en fazla iki olur ve ancak bir tanesi kullanılamaz duruma geldiğinde yeni bir kot sahibi olabilir. Okul dışında beyazı seçilmeyecek derecede kirli olan spor ayakkabılarını tercih eder.

Uzun süre parfüm olarak kullandığı babasının traş kolonyasından açık parfümlere terfi etmiştir şimdilerde. Onu da tüm eşyaları gibi memur çocuğu olmanın getirdiği bir alışkanlıkla uzun süre idare edebilir. Özel ve önemli anlarda kullanılmak üzere aldığı ikinci sınıf jöleler de bütçesinin sabit masraflarından biri haline gelmiştir.