Oyuncu

18 yaşında. Lise ikinci sınıf öğrencisi. Kenan Söylemez'in gayr-ı meşru oğlu. Mert'in üvey kardeşi. Aslında tam bir Tarlabaşı çocuğudur. Bıçkın, sert, kavgacı, belaya yatkın bir tip. Ancak son derece de "delikanlı"dır. İnandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar yapabilir.

Onur yıllarca babasız büyümüş bir çocuk olarak, evin erkeği olma sıfatını taşıyabilmiş; korumacı bir çocuktur. Annesine çok düşkün olduğu için babasının iki yıl önceki teklifini kabul etmiştir. Annesi Bedia, oğlunun "pislik" arkadaşlarından, mahalledeki çevresinden kurtulması ve okuyabilmesi için ısrarcı olmuştur. Onur o yıllar okulu bırakmış, serserilik peşindedir. Annesini rahatettirebilmek için kolay para kazanma yolları peşindedir. Bu yüzden de tehlikeli işlere bulaşır, karanlık yerlere girer çıkar. Tam da bu dönemde Kenan'ın siyasete atılma planı Onur'un hayatını kurtarır.

Koleje gelmeye güçlükle ikna edilmiştir Onur. Annesinin gözyaşları ve ona verdirdiği "okuycam" sözü bunda etkili olmuştur. Eğitimine ara verdiği için sınıf arkadaşlarından iki üç yaş büyüktür. Bu yüzden başlarda hayli zorlanmıştır. Okuldaki herkes Onur'a "abi" diye hitap eder.

İyi bir basketbol oyuncusudur. Ancak üvey kardeşi Mert yüzünden takımdaki kariyeri iniş ve çıkışlarla doludur. Kolejde "burslu" öğrencilerle iyi geçinir. Diğerlerine karşı düşmanca bir tutum sergiler. Onur, yoksulun öfkesine sahip bir çocuktur. Onuniçin sadece siyah ve beyaz vardır. "bizler" "onlar" diye ayırır. Duruşuyla davranışıyla konuşmalarıyla sürü içindeki kara koyun gibi anında buraya ait olmadığını belli eder.

Mert'le sürekli çatışma halindedir. En az haftada bir kere karşı karşıya gelecek, yumruklaşmaya kadar varacak bir dava bulurlar. Normal şartlar altında ikisi de bir elmanın iki yarısı gibi birbirlerini bütünleyen, tamamlayan tiplerdir.

Keskin hatta insanları gıcık eden bir matematiksel zekaya sahiptir. Hiçbir formüle gerek duymadan, tahtada soruyu görür görmez sonucu söyleyebilir. İngilizce'yle arası berbattır. Üvey kardeşi çatır çatır İngilizce ve başka dilleri konuşabilirken Onur "fuck you" seviyesinde kalmıştır. Zaman içinde Elif, Onur'a İngilizce çalıştıracak ve Onur'un aşkı tanımasına neden olacaktır.