Oyuncu

Okula otobüsle gelen tek çocuk. Orta üst sınıf. Etrafındaki herkes o kadar gösterişli, o kadar zengin ki, fakir gibi görünüyor. Zenginlerin okulunda ayrık otu. Cennetteki köle. Görünmez çocuk ama bunu umursamaz. Okula ilk başladığında onlarla arkadaş olmaya açıkmış. Ama burslu olduğu öğrenildiğinde dışlanmış. Demir onlarla kesişmeden 4 yıl geçirmeyi başarmış, hep tek başına takılmış. Kız kardeşi Meriç okulu kazanamamış. Şebnem maddi olarak zorlanmasına rağmen Meriç'i paralı olarak göndermeye karar vermiş. Demir de bu kararı desteklemiş. Tek korkusu Meriç'in de kendi geçtiği yollardan geçerken üzülecek ve yaralanacak olması. Meriç'e özellikle çok düşkün. Aralarında 3 yaş olmasına rağmen annesi sürekli çalıştığı için Meriç'in sorumluluğunu erken yaşlarda almış, erken olgunlaşmış.

Babası Soner annesinden 15 yaş büyük. Eski bir haber fotoğrafçısı, belgeselci, çok kültürlü, akıllı ama iflah olmaz bir hovarda. Meriç, 2 yaşındayken Şebnem'i terk etmiş, bir süredir de Bodrum'da yaşıyor. Şebnem terk ettiği halde eski kocasının arkasından asla kötü tek bir laf etmemiş, onu olduğu gibi kabullenmiş. Demir annesinin yerinde başka bir kadın olsa çirkinleşeceğini biliyor ve annesinin olgunluğuna çok saygı duyuyor. Tabi ki bu beklenmedik olgunluğun sebebinin Soner'in Şebnem'in hayatını kurtardığı olduğunu bilmiyor. Babasıyla yazdan yaza görüşüyorlar. Soner her yıl yaşı daha da küçülen sevgilileriyle Bodrum'da bir bar işletiyor.

Mahalleden çocukluk arkadaşı Mustafa'yla arada sırada basket oynuyor, bisiklete biniyorlar. Onu da saymazsak aslında asosyal.

Fotoğraf çekmeyi, okumayı, bloğunda ve twitter'da her konu hakkında –politika, ekonomi, edebiyat dahil- yazmayı seviyor. En iyi bildiği konu 'uzaylı olmak'. Çünkü o bir uzaylı. En azından bu dünyadan olmadığı kesin.

Zeki, çalışkan, dikkatli, hassas, ironik, komik.

Çok yakışıklı, spor takımı yıldızı ya da aileden zengin olmadığı için çok okumak, zekasını geliştirmek zorunda kalmış. Annesinin ince zevkleri ve kültüründen çok etkilenmiştir.