Oyuncu

Mert'in kankası. Rümeysa ve Agah'ın oğlu… Çocuk ilkelliğini ve vahşetini temsil ediyor. Tam bir "sineklerin efendisi" Görünüşte son derece kibar ama kapalı kapılar ardında, mahremini yaşarken vahşi. Acımasız…

Anne ve babası Kayserili… Babası Anadolu kaplanı olarak tabir edilen Anadolu burjuvazisinden. Köklerinden zengin, nüfuz sahibi güçlü ve oldukça varlıklı bir adam. Annesi başörtülü.

Babası onu hep baskı altında tutmuş. Yeri geldiğinde oğluna psikolojik şiddetin dışında fiziksel şiddet de uygulayabilen bir adam. Emir'de babası yüzünden şiddet eğilimi olan agresif ve sorunlu bir çocuk olmuş. Hatta bu şiddet eğilimi zaman zaman oldukça acımasız biri hale dönüştürebiliyor onu. Evde, babasının yanında sindirilmiş, dışarıda en acımasız olanı… Uyuşturucu bağımlısı.

Kızlara karşı özellikle acımasız bir delikanlı. Belki evinde, babasının kemeriyle onuru gururu kırılırken annesinin sessiz kalıp, kendisini makyaj odasına kilitlemesinden kaynaklı, kızlara karşı duyarsız biri. Annesine olan öfke ve kırgınlığını çıkarıyormuşçasına kız arkadaşlarına karşı hep hoyrat ve küçültücü davranışlar içinde…

Emir, okulunu bitirdikten sonra üniversite okuyacak son sınıfa geldiğinde de memleketten akrabalarının bir kızıyla evlenecek. İşlerin başına geçecek. Hayatı planlanmış bir çocuk. Şimdiye kadar ne istediği sorulmamış. O da hiç hayal kurmamış. Okula son model jipiyle gelip gidiyor.

Emir, en yakın arkadaşının sevgilisi Selin'e aşık. Kıza yaklaşamıyor. Bunun acısını başka kızlardan çıkarıyor. Genellikle fakir ya da orta halli ailelerin kızlarıyla günübirlik ilişkiler yaşıyor. Aradaki sınıfsal fark, Emir'in bu kızlara istediği gibi davranabilmesine imkan veriyor.