SALTANATIN YENİ DÜŞMANLARI

SALTANATIN YENİ DÜŞMANLARI 29 Ekim 2015 18:50 Türkiye’de ve dünyada üç yüz milyonu aşkın izleyiciye ulaşarak bir TV fenomeni olan Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcılarının hazırladığı Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kasım ayında izleyicisiyle buluşacak.

İmparatorluğun hem dışarıdan hem içeriden baskı altında olduğu dönemde hanedanın kalbi olan sarayda ve çevresinde yaşananlar dünyanın kaderine de yön verecek.

Genç yaşında tahta çıkan, başarılı oyuncu Ekin Koç'un canlandırdığı Sultan Ahmed'in karşısında ise tahtını onlardan koruması gereken iki büyük düşmanı bulunuyor.Giray kardeşler: Gözleri tahtta

Osmanlı'ya ve Osmanoğulları'na bağlı olarak Kırım'da hüküm süren Giray Hanlığı'nın iki hanzadesi olan Şahin ve Mehmed Giray'lar İstanbul'da gözetim altında tutulmakta, her ikisi de asırlardır gelen bu geleneği misafirlik olarak değil esaret olarak görmektedir.

Şahin'in hayallerini Cengiz Han, Mehmed'in hayallerini ise Safiye Sultan'ın kızı Fahriye süslüyor. Her ikisinin içinde ise dünyaya gururla kükreyeceği günü bekleyen bir aslan yatıyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Şahin Giray'ı Erkan Kolçak Köstendil, Mehmed Giray'ı ise Kadir Doğulu canlandıracak.Yaklaşık 4 aydır karaktere hazırlanan Köstendil ve Doğulu at, kılıç ve dövüş eğitimleri aldı.Osmanlı'nın asileri: Celâliler

Yavuz Sultan Selim zamanında Anadolu'da çeşitli sebeplerle başlayan ve kimi zaman Osmanlı'yı oldukça zor durumda bırakan Celâli İsyanları Kösem'in konu aldığı dönemler boyunca da sürmektedir.

Surlarla, askerlerle, toplarla çevrili İstanbul'a çevrili bakışların arasında Celâliler de vardır.Hanedanın ve devletin en çalkantılı dönemi

Muhteşem Yüzyıl Kösem; hanedanın ve devletin büyük baskı altında olduğu bir dönemi konu alıyor. Tüm olayların gölgesinde yeşermeye çalışan Kösem ile Ahmed aşkı kılıçların, isyanların, entrikaların arasından geçmeye çalışacak.