MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM'DE SEZON FİNALİ

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM'DE SEZON FİNALİ 09 Haziran 2016 11:58 BİR DEVRİN SONU

SULTAN OSMAN'IN HAZİN SONU, MURAD DEVRİNİN AYDINLIK BAŞLANGICI

Yapımını TIMS Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı ve sezon finaliyle ekranlara gelecek olan Muhteşem Yüzyıl Kösem'de bu hafta Hanedan-ı Ali Osman'ın en korkunç günlerinden biri sahnelenecek. Sultan Genç Osman, Yeniçeriler tarafından zalimce öldürülüyor.

Diziye katıldığı ilk günden beri oyunculuğuyla dikkat çeken Taner Ölmez'in Sultan Osman'ın idamı sahnelerindeki performansı da göz dolduracak.

Kösem, oğlunu kurtaramıyor

Ocak yapısının ve devlet nizamının bozulduğunu düşünen ve hem sefer sırasında hem diğer zamanlarda bunu açıkça belirten Sultan Osman; Halime Sultan'ın ve Kara Davud Paşa'nın da kışkırtmalarıyla galeyana gelen Yeniçeri Ocağı'yla karşı karşıya geliyor. Zülfikar Paşa ve Kösem Sultan'ın Yeniçeri Ocağı'nı teskin etmesi Sultan Osman'ı akıbetinden kurtaramıyor. Mustafa'yı yeniden tahta çıkarmayı başaran Halime ve Dilruba'yı ise hiç beklenmedik bir son bekliyor.

Murad'ın devri başlıyor

İki oğlunu da kaybeden ve şehzadeleri ele geçirilen Kösem Sultan, hiç beklenmedik bir ismin yardımıyla çocuklarına kavuşuyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem; heyecanın sürekli dorukta olduğu, kendine yarışır bir sezon finaliyle bu akşam ekranlara gelecek.