HANEDANIN ÜZERİNDE ÖLÜMÜN GÖLGESİ

HANEDANIN ÜZERİNDE ÖLÜMÜN GÖLGESİ 18 Şubat 2016 10:34 Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yeni bölümünde heyecan dorukta. Fahriye’yi dergahın dışına çıkarmayı başaran Kösem’e karşı Safiye Sultan’ın ağır hamlesi bekleniyor.

Fahriye'nin akıbeti ölüm!

Kesin idam fermanına karşı Aziz Hüdayi'nin dergahına sığınan ve orada kaldığı sürece canı bağışlanan Fahriye Sultan, hayatına karşın kendi öz yeğenini öldürmeyi göze aldığı büyük aşkı Mehmet Giray'ın hilesiyle dergahın dışına çıkar. Sultan Ahmed'in kesin idam fermanını uygulayıp uygulamayacağı ve Derviş Paşa'nın zevcininakıbetinde oynayacağı sürpriz rol izleyiciyi şaşırtacak.
Safiye Sultan'dan "darbe girişimi"

Celali İsyanları'na karşı Kuyucu Murad ve Derviş Paşa ile birlikte Anadolu'ya sefere çıkan Sultan Ahmed'i yolda bekleyen asıl tehlike Safiye Sultan'ın hazırladığı suikast tertibidir. Eş zamanlı olarak adamlarına sarayı bastıran Safiye Sultan'ın bu darbe girişimine karşı Kösem'in eli kolu bağlıdır. Bir orman kuytusunda saldırıya uğrayan Ahmed ve maiyetinin başına neler geleceği merakla bekleniyor.