FRANSIZ MEKTEBİNDE BİR ÇALIKUŞU: FERİDE

FRANSIZ MEKTEBİNDE BİR ÇALIKUŞU: FERİDE 12 Ekim 2013 13:41 Çalıkuşu başlıyor

Yapımını TIMS Productions, yapımcılığını Timur Savcı, yönetmenliğini Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca'nın yaptığı, senaryosunu Sevgi Yılmaz'ın yazdığı, Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden ekranlara uyarlanan ve başrollerini Burak Özçivit ile Fahriye Evcen'in paylaştığı Çalıkuşu, 24 Eylül Salı günü saat:20:00'de KanalD'de ekranlara geliyor.

Yılın iddialı yapımlarından Çalıkuşu, yayına girmeden çok konuşulmaya başlandı. Hazırlıkları yaklaşık 6 ay önce başlayan dizide Fahriye Evcen'in canlandırdığı Feride karakterinin okul çekimleri için özel olarak iki farklı platoda hazırlandı.

Kurulan mekanlarda dönemin ruhunu ve dokusunu yansıtmaya özen gösteren Genel Sanat Yönetmeni Nilüfer Çamur ve ekibi dizinin ana mekanlarından okulun sınıf ve yatakhanesi için ayrı bir çalışma yaptı.Mekanda kullanılacak tüm malzemeler özel olarak seçildi. Dekor tasarımı için özel kumaşlar kullanıldı.

Geniş oyuncu kadrosu

Yılın iddialı yapımı Çalıkuşu'nda 32 kişilik bir anacast ekibi yer alıyor. Dizinin kostüm tasarımını ise Muhteşem Yüzyıl'ın da kostümlerini tasarlayan Serdar Başbuğ üstleniyor. Dizide kullanılan ve dönemi simgeleyen şapkalar da Mücella Mert tarafından özel olarak tasarlandı.