Çakıl Taşları

Çakıl Taşları 20 Mayıs 2010 17:35 ​"Sınavda kaybettiler hayatta kazandılar."

Ekrem zeki ama hayta. Cenker çalışkan ama panik. Sevil azim abidesi ama bilgisiz. Ayçin güzel ve tembel. Cihan zeki ama amaçsız.

Üniversite sınavında başarısız olurlar. Kendileri, aileleri, gelecekleri için bütün umutları tükenir.

Tam da her şeyin bittiğini sandıkları yerde karşılarına muhteşem bir fırsat çıkar. Özel bir üniversiteyi burslu olarak kazandıklarını öğrenirler. Böylece yolları kesişir. Bu yeni bir başlangıçtır. Sonun başlangıcı: )

Her şeyi düzeltmeye çalışırken bir tekme daha yer, kendilerini daha da kötü bir yerde bulurlar. Birbirinden ilk bakışta nefret eden 5 genç geleceklerini kurtarmak için mecburen bir araya gelir.

Mesleğinde dahi ama pratikte beceriksiz, farklı ve sıra dışı öğretmen Neşet, yenilmiş ama ezilmemiş ev kızı Nisa Nur ve en büyük dertleri çocukları olan aileler de hikayeye dahil olur. Ve böylece hayatlarının macerasına dalarlar. Tek bir amaçları vardır; başarılı ve mutlu azınlığın, üniversiteyi kazanan 'in arasına girmek...

Bu macerada hepsi YGS konularından daha fazlasını; kendine güvenmeyi, mücadeleyi, korkularını yenmeyi ve –zor da olsa- birbirlerini sevmeyi öğrenecek.