AHMED, CİHAN SULTANI OLUYOR

AHMED, CİHAN SULTANI OLUYOR 26 Ekim 2015 17:33 TAHTIN YENİ SAHİBİ; AHMED Türkiye’de ve dünyada üç yüz milyonun üzerinde izleyiciye ulaşan Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi Tims Productions’ın yeni projesi Muhteşem Yüzyıl Kösem; Kasım ayında izleyicileriyle buluşacak.

Başarılı oyuncu Ekin Koç'un canlandırdığı Ahmed, dizinin ilk bölümünde babasının ani ölümüyle tahta çıkacak. Cümle Osmanlı mülkünün yeni sahibi, cihanın yeni sultanı olacak olan Ahmed için tüm padişahlar gibi cülus töreni düzenleniyor.

Cülus töreni için zaman yolculuğu

Yüzlerce kişi çekimlere katıldı

Padişahlar için tahta çıkmadan önce yapılan; halkın ve devlet ricalinin katıldığı, padişahın kılıç da kuşandığı tören olan cülus sahneleri için Hadımköy'e bir İstanbul yarımadası kuruldu. Yüzlerce figüranın yer aldığı sahnelerde aynı zamanda 20 ana kast oyuncu bulunuyor. 100 kişiden oluşan çekim ekibinin yer aldığı çekimde,150'den fazla figüran da hazır bulundu.

Cülus sahneleri, Muhteşem Yüzyıl Kösem'in prodüksiyon yönüyle görkemini gözler önüne seriyor.

Topkapı Sarayı adeta yeniden yapıldı

Sultan Ahmed'in hayatının en önemli anı olan tahta çıkışının canlandırıldığı sahneler için yapım ekibi oldukça titiz bir çalışma yürüterek Topkapı Sarayı'nın avlularını ve Bab'üs-saade ve Bab'üs-selam kapılarını yeniden inşa etti