Muhteşem Yüzyıl:Kösem

Sezon 2 - Bölüm 46 Muhteşem Yüzyıl Kösem - Yeni Sezon 16.Bölüm (46.Bölüm)

Yapımını Tims Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı, Fox Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 16. (46) Bölümünde; Sultan...

Oyuncular:
, , , , , Tümü
22.03.2017

Hikaye

Yapımını Tims Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı, Fox Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 16. (46) Bölümünde; Sultan Murad sırra kadem basıyor!

İntihar eden Gevherhan Sultan, son yolculuğuna uğurlanır. Tüm saray yas içindedir. Kösem Sultan (Nurgül Yeşilçay) kızının ölümünden, Sultan Murad'ı (Metin Akdülger) mesul tutar.

Ayşe Sultan doğum yapar. Sultan 4.Murad hakkında bir hüküm verir. Bu hükmü öğrenen Farya (Farah Zeynep Abdullah), öfkeyle hareket edip Ayşe'ye söyler. Farya bu yaptığıyla büyük bir felakete neden olacaktır.

Gevherhan'ın ölümüyle sarsılan Silahtar (Caner Cindoruk), Atike Sultan'la yüzleşir. Atike ve Silahtar arasında derin bir uçurum vardır artık..

Yaşanan hadiseleri kaldıramayan Sultan Murad, sırra kadem basar. Valide Kösem Sultan; Padişahın yokluğunda, devlet işleri aksamasın diye, kendini saltanat naibesi ilan eder.

Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa Sultan Murad'ın yokluğunu fırsata çevirerek, Ahaliye Sultan Murad'ın öldüğü tevatürünü yayarlar. Padişahın öldüğünü düşünen ahali saraya yürür.

Şehzade Bayezid'i takip ettiren, Kâsım, onu Kalika'nın evinde basar. Bayezid'in sakladığı büyük sırrı öğrenir.

Sultan Murad, payitahttan uzakta kendiyle hesaplaşır. Sultan Murad bu yolculukta en büyük düşmanın kim olduğunu öğrenir.