Hikaye

Yapımını Tims Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı, Fox Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 18. (48) Bölümünde; Kösem Sultan ve Sultan Murad arasındaki ipler kopuyor!

Sultan Murad (Metin Akdülger), Kösem Sultan'ı divanında basar. Saltanatına ortak kabul etmeyen Sultan Murad, Kösem'i eski saraya sürer. Saraydan gitmeyen Kösem, Sultan Murad'la karşı karşıya gelir. Sultan Murad, Kösem'i hayatta en korktuğu şeyle tehdit ede (Nurgül Yeşilçay)r. Kösem Sultan el mahkûm eski saraya gitmeyi kabul eder.

Kalika'nın ölümüyle, Sultan Murad'a düşman olan Şehzade Bayezid, bir karar verir. Sinan Paşa ve Gülbahar Sultan'la iş birliği yapmayı kabul eder. Şehzade Bayezid taht için abisiyle savaşa girecektir.

Sultan Murad, hiç ummadığı bir anda evlatlarının ölümüne sebep olan kişinin Farya (Farah Zeynep Abdulah) olduğunu öğrenir. Sultan Murad, Farya hakkında ne hüküm verecektir?

Şair Nef'i (Serkan Keskin) uzun bir aradan sonra payitahta döner. Sultan Murad'ın meclisine katılan Şair Nef'i Revandan mühim haberler getirmiştir.

Şehzade Bayezid'in desteğiyle harekete geçen Gülbahar Sultan, eski sarayda Kösem'e saldırı düzenler. Kösem bu sayede Gülbahar'ın yaşadığını öğrenir.

Tüm yaşananlardan sonra bir karar alan Kösem Sultan, oğlu Sultan Murad'la büyük bir savaşa girecektir.

Tüm bölümleri izlemek için tıklayın: https://goo.gl/ljtfOU

Muhteşem Yüzyıl Kösem Resmi YouTube Kanalını takip edin: https://goo.gl/7o7XHk

Muhteşem Yüzyıl Kösem Resmi Facebook Sayfası: https://goo.gl/iI1UNQ
Muhteşem Yüzyıl Kösem Twitter Sayfası: https://goo.gl/sfc7Wa
Muhteşem Yüzyıl Kösem Instagram Sayfası: https://goo.gl/8QGsIu
Muhteşem Yüzyıl Kösem'i N'oluyo'da yorumlayın: http://bit.ly/1RMQuw0

Tims Muhteşem Yüzyıl Kösem Sayfası:
http://tims.tv/serie/muhtesem-yuzyil-...
Tims Resmi Facebook Sayfası (Official Facebook Page): https://goo.gl/NXjRta
Tims Resmi Twitter Sayfası (Official Twitter Page): https://goo.gl/yVvgH0