Hikaye

Yapımını Tims Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı, Fox Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 16. (46) Bölümünde; Sultan Murad sırra kadem basıyor!

İntihar eden Gevherhan Sultan, son yolculuğuna uğurlanır. Tüm saray yas içindedir. Kösem Sultan (Nurgül Yeşilçay) kızının ölümünden, Sultan Murad'ı (Metin Akdülger) mesul tutar.

Ayşe Sultan doğum yapar. Sultan 4.Murad hakkında bir hüküm verir. Bu hükmü öğrenen Farya (Farah Zeynep Abdullah), öfkeyle hareket edip Ayşe'ye söyler. Farya bu yaptığıyla büyük bir felakete neden olacaktır.

Gevherhan'ın ölümüyle sarsılan Silahtar (Caner Cindoruk), Atike Sultan'la yüzleşir. Atike ve Silahtar arasında derin bir uçurum vardır artık..

Yaşanan hadiseleri kaldıramayan Sultan Murad, sırra kadem basar. Valide Kösem Sultan; Padişahın yokluğunda, devlet işleri aksamasın diye, kendini saltanat naibesi ilan eder.

Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa Sultan Murad'ın yokluğunu fırsata çevirerek, Ahaliye Sultan Murad'ın öldüğü tevatürünü yayarlar. Padişahın öldüğünü düşünen ahali saraya yürür.

Şehzade Bayezid'i takip ettiren, Kâsım, onu Kalika'nın evinde basar. Bayezid'in sakladığı büyük sırrı öğrenir.

Sultan Murad, payitahttan uzakta kendiyle hesaplaşır. Sultan Murad bu yolculukta en büyük düşmanın kim olduğunu öğrenir.

Tüm bölümleri izlemek için tıklayın: https://goo.gl/ljtfOU

Muhteşem Yüzyıl Kösem Resmi YouTube Kanalını takip edin: https://goo.gl/7o7XHk

Muhteşem Yüzyıl Kösem Resmi Facebook Sayfası: https://goo.gl/iI1UNQ
Muhteşem Yüzyıl Kösem Twitter Sayfası: https://goo.gl/sfc7Wa
Muhteşem Yüzyıl Kösem Instagram Sayfası: https://goo.gl/8QGsIu
Muhteşem Yüzyıl Kösem'i N'oluyo'da yorumlayın: http://bit.ly/1RMQuw0

Tims Muhteşem Yüzyıl Kösem Sayfası:
http://tims.tv/serie/muhtesem-yuzyil-...
Tims Resmi Facebook Sayfası (Official Facebook Page): https://goo.gl/NXjRta
Tims Resmi Twitter Sayfası (Official Twitter Page): https://goo.gl/yVvgH0