Hikaye

Yapımını Tims Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı, Fox Tv'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 41.Bölümünde; ''Payitaht yanıyor!''

Sultan 4.Murad(Metin Akdülger) Şehzade Bayezid'le ilk defa karşı karşıya geliyor! Valide Kösem Sultan(Nurgül Yeşilçay) mührünün çalındığını fark ediyor! Ayşe Sultan, Kösem Sultan'ın kendisinden şüphelendiğini öğreniyor! Mührü çalan Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa harekete geçiyor! Farya,(Farah Zeynep Abdullah) bebeği olması için şifa arıyor! Sultan Murad, Yeniçeri ocağına korku salıyor! Silahdar ve Gevherhan Sultan arasındaki aşkı hiç ummadıkları biri öğreniyor! Hezârfen Ahmed Çelebi, Galata kulesinden uçmaya karar veriyor! Bütün payitahta yayılan yangın yüzünden Sultan 4. Murad ve Valide Kösem Sultan zor durumda kalıyor! ***

4. Sultan Murad, Şehzade Bayezid'le ilk defa karşı karşıya gelir. Hareketlerine dikkat etmesi konusunda Bayezid'i uyarır. Sultan Murad ve Bayezid arasında uçurum gittikçe derinleşmektedir…

Valide Kösem Sultan mührünün çalındığını fark eder. Ayşe Sultan'ın dairesine girdiğini öğrenen Kösem Sultan, Ayşe'yle karşı karşıya gelir. Kendisinden şüphe edildiğini anlayan Ayşe her şeyi itiraf edecek midir?

Ayşe Sultan'ın hamile kalmasıyla üzüntüsü iyice artan Farya, bebek sahibi olmak için şifa aramaktadır. Farya aradığı şifayı bulabilecek midir?

Silahdar ve Gevherhan Sultan arasındaki aşkı hiç ummadıkları biri öğrenir ve tike Sultan'a söyler. Bu ihaneti öğrenen tike Sultan ne yapacaktır?

Uçma denemelerine devam eden Hezârfen Ahmed Çelebi Galata kulesinden atlamaya karar verir. Hezârfen Ahmed Çelebi uçmayı başarabilecek midir?

Mührü çalan Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa harekete geçer… Gülbahar Sultan büyük bir zafer kazanırken, bütün Payitahta yayılan yangın karşısında Sultan Murad ve Kösem Sultan ne yapacaktır?

Tüm bölümleri izlemek için tıklayın: https://goo.gl/ljtfOU

Muhteşem Yüzyıl Kösem Resmi YouTube Kanalını takip edin: https://goo.gl/7o7XHk

Muhteşem Yüzyıl Kösem Resmi Facebook Sayfası: https://goo.gl/iI1UNQ
Muhteşem Yüzyıl Kösem Twitter Sayfası: https://goo.gl/sfc7Wa
Muhteşem Yüzyıl Kösem Instagram Sayfası: https://goo.gl/8QGsIu
Muhteşem Yüzyıl Kösem'i N'oluyo'da yorumlayın: http://bit.ly/1RMQuw0

Tims Muhteşem Yüzyıl Kösem Sayfası:
http://tims.tv/serie/muhtesem-yuzyil-...
Tims Resmi Facebook Sayfası (Official Facebook Page): https://goo.gl/NXjRta
Tims Resmi Twitter Sayfası (Official Twitter Page): https://goo.gl/yVvgH0