Hikaye

İpler geriliyor!! Mustafa, Rüstem'i dört bir yandan kuşatıyor. Ölüm korkusuna kapılan Rüstem ortalığı birbirine katıyor.Yeniçeri ocağında kılıçlar çekiliyor. Bayezıt'ın babasına olan kırgınlığı sürerken; bu kez Hürrem'le karşı karşıya geliyor. Huricihan ise Bayezıt'a olan hislerine yeniliyor. Manisa'da Nurbanu, Selim'in yaralarını iyileştirmeye çabalıyor. Nisa, Mustafa'yı şaşkına çeviren bir itirafta bulunuyor. Hürrem ise hayatının en büyük kabusu ile yüzleşiyor!!!

Hürrem'in Süleyman'a cariye göndermesi sarayda büyük yankı uyandırır.Fatma ise Hürrem'e karşı yeni bir silah edinmiştir.Valeria'nın yeniden halvete girmesi için elinden geleni yapar.

Mustafa, Rüstem'i dört bir yandan köşeye sıkıştırır. Yeniçerinin kendisine suikast düzenleyeceğini öğrenen Rüstem'i ölüm korkusu sarar.Rüstem'in şerefine ocakta verilen yemekte kılıçlar çekilir.

Fatma ise, Huricihan'ın Bayezıt'a ilgisini fark eder. İkiliyi bir araya getirmek için bir oyun tertip eder.Huricihan'ın hisleri Bayezıt'ı şaşkına çevirir.

Nurbanu, Selim ile birlikte olduğu gecenin sabahında büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Nurbanu, Selim'in neşesini yerine getirmeye çalışırken, Selim yeni bir sorunla karşı karşıya kalır.

Amasya'da Nisa'nın hayatı tehlikeye girince, Mustafa ondan İstanbul'a dönmesini ister. Ancak Nisa'nın itirafı Mustafa'yı alt üst eder.

Hürrem, haremde kontrolü tekrar ele geçirdiğini düşünürken, en büyük kabusu gerçek olur. Bu beklenmedik gelişme herkesin hayatını değiştirecektir.Özellikle Süleyman'ın..!!!