Hikaye

Hürrem'in ardından Süleyman için sonsuz bir kış başlar. Saraydaki ihtişamı geride bırakan Süleyman derin bir sessizliğe gömülür.Hürrem'in ölümü yalnızca Süleyman'ın değil herkesin hayatını değiştirecektir.

Annesinin ölümüyle Bayezıt en büyük desteğini kaybetmiştir. Selim ise Rüstem'i kendi safına çekmek niyetindedir. Rüstem, Bayezıt'a sadık kalmakta kararlı olsa da Selim'in öğrendiği sırla, köşeye sıkışır.

Nurbanu,kendi devrinin başladığını ilan eder. Hürrem'e kehanette bulunan falcıya giden Nurbanu kadının söyledikleriyle şok olur. Artık alt etmesi gereken yeni bir düşmanı vardır. Defne...

Mihrimah, doğum yapar.Rüstem'in umursamaz tavırları ikili arasındaki gerilimi doruğa çıkarır.Rüstem'in Gracia ile yasak aşk yaşadığına emin olan Mihrimah, Gracia 'ya unutamayacağı bir ders verir.

Hürrem, bıraktığı emanetlerle iki kardeşe savaşmayacaklarına dair verdikleri sözü hatırlatır. Buna rağmen Selim, Bayezıt'ın gönderdiği sandığı Süleyman'a sunar.Güvendiği birinin şahitliğine başvuran Bayezıt, onun ihanetiyle neye uğradığını şaşırır. Süleyman Bayezıt'a öyle bir ceza verir ki Bayezıt için isyan etmekten başka bir yol kalmamıştır....