Hikaye

Haksızlığa uğradığına inanan Bayezid, Amasya sancağına gitmemekte kararlıdır. Selim'le savaşmak için asker toplamaya başlar. Bayezid'ın isyan hazırlığında olduğunu öğrenen Süleyman, bir kez daha evladıyla sınanmanın acısını yaşar.

Süleyman'ın idama hükmetmesinden korkan Mihrimah, babasına geçmişte yaşadıkları acıları hatırlatır. Ve Bayezid'ın Amasya'ya gitmesini sağlamak için Kütahya'ya gider. Ancak gördükleri karşısında şok olan Mihrimah, Bayezıt'ın kararından dönmeyeceğini anlar.

Sokollu Selim'e, Mihrimah ise Bayezid'e destek vermesi için Rüstem'i ikaz eder. İki ateş arasında kalan Rüstem, Süleyman'a olan sadakatine rağmen, Hürrem'e verdiği sözü tutarak Bayezid'i koruyacak mıdır?

Fahriye, Hürrem'in yüzüğünün Nurbanu'da olduğunu öğrenince kıyamet kopar. Selim ile Nurbanu arasında büyük bir gerilim yaşanır. Fahriye ise intikam almak için harekete geçer. Ancak bu intikam oyunu korkunç bir olayın yaşanmasına neden olur.

İktidarını ve Selim'i korumak zorunda olan Süleyman, oğlu Bayezid'in katli için fetva alır.. Bayezid ve Selim'in orduları Konya Ovası'nda savaş için karşı karşıya gelir...