Muhteşem Yüzyıl

Sezon 3 - Bölüm 72 Muhteşem Yüzyıl - 72.Bölüm

Firuze, Sultan Süleyman'a büyük bir aşkla bağlı olan Hürrem'i Süleyman'dan uzaklaştırmak için planlar yapıyor. Firuze, Hürrem için önemli olan...

Oyuncular:
, , , , , Tümü
06.05.2015

Hikaye

Firuze, Sultan Süleyman'a büyük bir aşkla bağlı olan Hürrem'i Süleyman'dan uzaklaştırmak için planlar yapıyor. Firuze, Hürrem için önemli olan Perşembe gecesini elinden almaya çalışıyor. Firuze Hatun, Perşembe gecesini Hürrem Sultan'ın elinden alabilecek mi?

Sultan Süleyman, Rüstem Ağa'yla birlikte şehzadeleri de yanına alarak ava çıkıyor. Süleyman'ın etkisinde kaldığı rüyası, bu yolculuk sırasında tacını hangi şehzadeye bırakmak istediği konusunda ipucu veriyor.

Hürrem, İbrahim ve Hatice'nin yeniden arasını açmak için haince plan yapar. İbrahim ve Nigar'ı aynı anda Mermer Köşke gönderen Hürrem, Hatice'ye gidip İbrahim ve Nigar'ın gizlice Mermer Köşk'te buluşacakları bilgisini verir. Hürrem'in bu planı işe yarayacak mı?

Sonunda Şehzade Mustafa Helena'sına kavuşuyor. Fakat Manisa Sarayı'nda pek de hoş karşılanmaz. Şehzadenin çocuğunu karnında taşıyan Fatma bu durumdan hoşlanmaz ve saraydan gönderilmesi için elinden geleni yapar.

Kanunları yetersiz gören Süleyman, Kadı Efendiden yeni kanunlar hazırlamasını emreder.

İbrahim Paşa bu arada, Fransız elçileriyle kapitülasyonlar hakkında görüşmeye başlar.