Muhteşem Yüzyıl

Sezon 3 - Bölüm 71 Muhteşem Yüzyıl - 71.Bölüm

Firuze'yi öldürmek için Rüstem Ağa'dan yardım alan Hürrem, Rüstem Ağa'dan Firuze'yi balkondan aşağı atmasını ister. Fakat Rüstem Ağa Firuze'yi...

Oyuncular:
, , , , , Tümü
06.05.2015

Hikaye

Firuze'yi öldürmek için Rüstem Ağa'dan yardım alan Hürrem, Rüstem Ağa'dan Firuze'yi balkondan aşağı atmasını ister. Fakat Rüstem Ağa Firuze'yi öldürmeyi başaramaz. Hürrem pes edeceğe benzemiyor.

İbrahim ve Hatice'nin yeniden bir araya geliyor. Bu duruma Hürrem'in canı sıkılır. Nigar ise Hatice Sultan tarafından zorla evlendirilmeye çalışılır.

Şehzade Mutafa Helena ile evlenmek için araya Taşlıcalı Yahya'yı sokarak Helena'nın babasını nikahı atmak için ikna eder. Helena Şehzade Mustafa'nın evlenme teklifi kabul eder ama Mustafa'nın kim olduğunu dahi bilmez. Mustafa Helena'ya kim olduğunu açıklıyor. Helena, Mustafa'nın Şehzade olduğu öğrenince karşılaşınca yıkılır.

Sultan Süleyman Firuze ve şehzadeleriyle birlite Av Köşkü'ne gitmeye karar verir. Süleyman'ın Firuze'yi de yanında götüreceğini duyan Hürrem, Süleyman'ı gün geçtikçe kaybettiği gerçeğiyle yüzleşiyor.