Hikaye

Afife Hatun'un saraya gelmesiyle birlikte Sultan Süleyman'a bir eğlence düzenler. Hürrem bu eğlencenin iptal edilmesini emreder fakat Afife Hatun Hürrem'in bu kararını kabul etmez. Süleyman bu gece de halvete girmek ister. Hürrem Süleyman'ın halvete girmesine engel olmaya çalışır.

İbrahim kendisini pusuya düşüren kişilerin kim olduğunu aramaya başlar. Çelebi, İbrahimi öldürmek için Ulama Paşa'dan yardım ister. Ulama Paşa ve Çelebi birlikte hareket ederek İbrahim'in ordusunun yönünün değiştirmesini sağlarlar.

Şehzade Mustafa ise yeni bir aşka yelken açmak üzeredir. Daha önce de gördüğü ve güzelliğinden inanılmaz etkilenen Şehzade, Helena'yla çarşıda karşılaşır. Şehzade Mustafa Helena'nın yanına gider ve yine soğuk tavrıyla karşılaşır.

Hürrem kendi kazdığı kuyuya mı düşüyor? Kendi elleriyle saraya getirdiği Firuze, Sultan Süleyman için hazırlanan eğlencede Süleyman'ın dikkatini çekiyor. Süleyman bu gece Firuze'yle mi halvete girecek?

Bu arada Nigar doğum yapar ama kendine geldiğinde kötü haberi alır. Hatice Sultan çocuğunun ölü doğduğunu Nigar'a söyler. Nigar çocuğunun ölüm haberine inanmak istemez. Ama bu haber karşısında Nigar kendini kaybeder.