Muhteşem Yüzyıl

Sezon 3 - Bölüm 64 Muhteşem Yüzyıl - 64.Bölüm

Topkapı sarayında yeni bir dönem başlıyor. Hürrem sarayın idaresini eline alıyor. Hatice İbrahim'in ihaneti üzerine daha fazla evliliğini...

Oyuncular:
, , , , , Tümü
06.05.2015

Hikaye

Topkapı sarayında yeni bir dönem başlıyor. Hürrem sarayın idaresini eline alıyor. Hatice İbrahim'in ihaneti üzerine daha fazla evliliğini sürdürmek istemiyor ve İbrahim'den boşanma kararı alıyor. Hatice aldığı boşanma kararını abisi Sultan Süleyman ile paylaşıyor. Bu haber sarayda büyük etki uyandırıyor. Süleyman kardeşine yapılan bu davranıştan dolayı İbrahim'in canını bağışlayacak mı?

Diğer yandan Hürrem sarayda gücünü göstermek için elinden geleni yapıyor. Saraydaki tepkilere aldırmadan Valide Sultan'ın dairesine taşınma kararı alıyor. Sultan Süleyman bu haberi duyunca Hürrem'e tepki gösterecek mi?

Hatice ile Hürrem'in arası iyiden iyiye açılıyor. Hatice yaşadığı olaylardan Hürrem'i sorumlu tutuyor. Hürrem'in saraydaki yükselişinden rahatsız olan Hatice Sultan, Hürrem'in yükselişini engellemek için planlar yapıyor.

Bu arada Şehzade Mustafa, Manisa Sarayı'na hükümdar olma hazırlığı içersine giriyor. Şehzade nasıl güçlü bir hükümdar olacağını herkese göstermekten çekinmiyor.

Doğu seferinde olan İbrahim'in yokluğunda yerine Sultan Süleyman'a Rüstem Ağa eşlik ediyor. İbrahim'in gizli düşmanı İskender Çelebi sefer boyunca İbrahim'in başına bela oluyor. İbrahim doğu seferinde pusuya düşürülür.

Süleyman'ın çağırısı ile Cezayir Beylerbeyi Hızır Reis Topkapı Sarayı'na geliyor. Hızır Reis'in yanında gelen cariyeler Hürrem Sultan'ı tedirgin ediyor.

Hatice Sultan, Nigar'ı idam etmek yerine herkesi hayrete düşürecek bir karar verir. Hatice'nin Nigar'la ilgili kararı nedir?