Muhteşem Yüzyıl

Sezon 2 - Bölüm 62 Muhteşem Yüzyıl - 62.Bölüm

Sarayda büyük bir matem söz konusu... Valide Sultan ihtişamlı bir törenle saraya veda ediyor. Valide Sultan'ın ölümü herkesi yasa boğarken...

Oyuncular:
, , , , , Tümü
06.05.2015

Hikaye

Sarayda büyük bir matem söz konusu... Valide Sultan ihtişamlı bir törenle saraya veda ediyor. Valide Sultan'ın ölümü herkesi yasa boğarken Mahidevran'ın sevinmesine sebep oluyor. Mahidevran Valide'nin hastalığında silsile gereği yürüttüğü saray yönetimini ölümüyle birlikte artık asaleten yürütmeye başlıyor.Hürrem için artık saraydaki durumu eskisi gibi olmayacak. Mahidevran ilk olarak Valide Sultan'ın dairesine yerleşir. Ancak Hürrem'in eline öyle bir koz verir ki Hürrem bunu kullanmaktan hiç çekinmez.

Daye Valide'nin ölümünden sonra sarayda kalmak istemez. Sultan Süleyman'a bu isteği iletir ve Süleyman Daye'nin bu isteğini kabul eder. Daye büyük bir vicdan azabı içindedir. İbrahim ve Nigar ilişkisini söylemeseydi Valide'nin yaşayacağını düşünen Daye, Valide Sultan'ın ölümünden kendini sorumlu tutar.

Valide Sultan'ın ölümünden sonra Hatice saraya geri döner. Hürrem hemen elindeki mektupla Hatice'yi ziyarete gider. Hatice Hürrem'den aldığı mektupla hayatı altüst olur.

Süleyman'ı İbrahim konusunda kışkırtan Figani hakkında karar verilmesi biraz gecikiyor. Sultan Süleyman, Figani hakkında kararı vermesi için İbrahim'i sorumlu tutar. İbrahim, Efendi hazretlerine ulaşmanın tek yolu Figani olduğunu bildiği için sorguyu kendisi yapar.