Hikaye

Aralarındaki ilişkiyi iyice abartan Nigar ve İbrahim'in sonunda başları belaya giriyor. Nigar ve İbrahim aşkını Daye'den öğrenen Valide Sultan çılgına dönüyor. İbrahim ve Nigar'ın hayatı artık Valide Sultan'ın elinde. Hatice'ye bu durumu nasıl izah edeceğini bilemeyen Valide Sultan bu durumu Sultan Süleyman ile konuşma kararı alır.

Şehzade Mustafa, Mahidevran ve cariyelerin de yardımıyla Hürrem'i evlatlarının canıyla oyun oynuyorlar. Av Köşkünde Mustafa'yla yalnız olduğunu zanneden Hürrem şehzadelerini kurtarmak için Köşke koşuyor. Av köşküne varan Hürrem Mustafa'yla tartışırken karşısında Sultan Süleyman'ı görünce Şehzade Mustafa'nın oyununa geldiğini anlıyor.

Valide Sultan Av Köşkünde olan oğlu Sultan Süleyman'ı saraya çağırıyor. Annesinin çağırısını alan Süleyman saraya dönüyor. İbrahim'in kızına olan ihanetinin acısına dayanamayan Valide Sultan Süleyman'a olup biteni anlatamadan bayılıyor.

Valide Sultan yaşadığı olayın şokuyla büyük bir kriz daha geçirir. Ölümle savaş halinde olan Valide Sultan'ın hastalandığını duyan saray halkı büyük bir üzüntü yaşar.