Hikaye

Hürrem uğradığı saldırıdan zorlukla canını kurtarır. Saldırganlardan kaçmak için ormana dalar. Ancak katillerden biri Hürrem'in peşini bırakmaz. Saldırganın Hürrem'e ulaşması an meselesidir. Hürrem Sultan canını kurtarabilecek mi?.. Malkoçoğlu diğer saldırganlardan birer birer kurtulur... Ancak Hürrem ve peşindeki katil çoktan uzaklaşmıştır.

Hürrem'e yapılan saldırının haberi saraya kadar gelir. Sultan Süleyman hiç beklemeden olayın olduğu ormana gelir. Herkes Hürrem'i bulmak için seferber olur. Hürrem bulunabilecek mi?

Hürrem'e yapılan suikasti düzenleyenler kıskıvrak yakalanır. İbrahim olayla olan bağının ortaya çıkacak olmasından endişeli. Katillerin sorgusuna bizzat katılır. Gerçekler ortaya çıkacak mı?

Şehzadelerin sünnet düğünü için hazırlıklar sürüyor. Bütün saray halkı görkemli bir düğün hazırlamak için çabalıyor. Valide ise endişeli. Hürrem'in başına gelenlerden sonra Sultan Süleyman'ın tavrını değiştirmesinden korkuyor. Süleyman ise tüm sarayı sarsacak bir kararın eşiğinde... Bundan sonra haremde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak...