Hikaye

Sultan Süleyman Victoria'nın Layoş'un gönderdiği bir suikastçı olduğunu öğrenir. Victoria'yı hareme kendi elleriyle sokan İbrahim'den hesap soracaktır. Matrakçı ise olup bitenden habersiz, İbrahim Paşa'nın Sadıka'yı evlenmek üzere kendisine teslim etmesini beklemektedir. Sultan Süleyman Victoria'yı İbrahim Paşa'ya getirenin Matrakçı olduğunu öğrenir…

Sultan Süleyman, canını almaya cüret eden Layoş'un cezasını tez zamanda vermeye kararlıdır. Divan'ı toplayan Sultan Süleyman Budin seferi kararını açıklar...

Hürrem İbrahim'den her zamankinden daha da çok nefret etmektedir. İbrahim Paşa'nın oyununa alet olan Nigar'ı da kendisine ihanet etmekle suçlar. Nigar, Hürrem'in güvenini kaybetmiştir. Haremde Hürrem'in korumasından yoksun kalan Nigar, Hürrem'e kendisini affettirebilecek mi?

İbrahim Paşa sefere öncü kuvvetlerle çıkar. İbrahim Filibe'deki otağındayken, Sultan Süleyman'ın ordusu Edirne'deki ordugaha yerleşmiştir. Gül Ağa Edirne Sarayı'nda, Sultan Süleyman'ın sefere çıkmasını bekleyen Hanedan'a muazzam bir hizmet sunmaktadır. Gül Ağa hizmetlerinin mükafatı olarak, Hanedana Topkapı'da hizmet etmeye devam edecektir.

Mustafa aklına Sultan Süleyman'la sefere gitmeyi koymuştur. Babasıyla ordugahı ziyaret ettiğinde, İbrahim'in ordusuna katılmak üzere kaçar. Yol iz bilmeyen Mustafa, kaçtığına pişman olur.

Sultan Süleyman ve İbrahim Paşa'nın orduları Macaristan'da buluşurlar. Tek hedefleri vardır: Budin'e ilerleyip Layoş'u yok etmek!