Muhteşem Yüzyıl

Sezon 1 - Bölüm 3 Muhteşem Yüzyıl - 3.Bölüm

Rodos'a sefer düzenleme kararı alan Sultan Süleyman'ın Macar Kralı Layos'a gönderdiği Elçi Behram Çavuş saraya ulaşır. Fakat sonu ölümle...

Oyuncular:
, , , , , Tümü
05.05.2015

Hikaye

Rodos'a sefer düzenleme kararı alan Sultan Süleyman'ın Macar Kralı Layos'a gönderdiği Elçi Behram Çavuş saraya ulaşır. Fakat sonu ölümle sonuçlanır.

Mahidevran eşi Sultan Süleyman'ın kendisi için hazırladığı yüzüğü Hürrem'in parmağında görünce baygınlık geçirir. Hekimbaşının muayenesi üzerine Mahidevran'ın hamile olduğu anlaşılır ve sarayda büyük bir sevinç yaşanır. Hürrem, Mahidevran'ın hamile haberi üzerine hayal kırıklığına uğrar.

Halkla kaynaşmak isteyen Sultan Suleyman İbrahim'le birlikte tedbil-i kıyafet çarşıya giderler. Rodos'a yapılacak sefer için hazırlıkları incelerler. Sultan Süleyman ve İbrahim Rodos seferi için yeni fikirler üretirler.

Mahidevran Sultan Süleyman'a hamile haberini vermek üzere Sultanın odasına gider fakat tam da bu sırada Hürrem, Süleyman'ı görmeye gelmiştir ama mümkün olamaz.

Rodos için sefer hazırlıkları sürerken Macar Kralı Layoş'tan gelen ve herkesi şaşkınlığıa uğratacak hediye karşısında Süleyman'ın yeni hedefi Belgrad olur...

Hürrem'in Sultan'ın hediye ettiği yüzük kaybolur. Hürrem yüzüğü göremeyince çılgına döner ve sarayı ayağa kaldırır. Yüzüğün nasıl kaybolduğunu anlayan İbrahim, Valide Sultan'ın kapısını çalar.