Hikaye

Alex'i tekrar görmek isteyen Sultan Süleyman odasında Mahidevran'la karşılaşır. Mahidevran'ın emriyle Alex'in odaya girmesi yasaklanır ve personel Sultanın kapısından yaka paça uzaklaştırılır. Sultan Süleyman bu durum karşısında çılgına döner ve bu karışıklıktan İbrahim'i sorumlu tutar. Valide Sultan bu yaşananlardan dolayı Sultan Süleyman'la konuşmaya çalışır fakat beklemediği bir tepkiyle karşılaşır.

Sultan Süleyman, defalarca feth edilmeye çalışılan Rodos' sefere çıkmaya karar verir ve bir elçi aracılığıyla Macar kralı Layos'a planlarını anlatan bir mektup gönderir.

Bu arada sarayda her gece yankılanan keman sesi Hatice Sultan'da hayranlık uyandırma başlar. Kemanı çalan kişiyi bulmaya koyulur.

Sultan Süleyman ve Alex arasındaki bağ hızlı bir şekilde kuvvetlenmeye başlıyor. Süleyman Alex'e yeni bir isim verir. Alex'in artık yeni ismi Hürrem olarak değişir. Bu haber sarayda hızlı bir şekilde yayılır. Mahidevran başta saraydaki herkes Hürrem'in hızlı yükselişine tepki göstermeye başlar. Tüm bu olanları gören Valide Sultan bu konuda Mahidevran'a yardım eder ve Sultan Süleyman'ın haberi olmadan Hürrem'e ağır bir ceza verirler.