Hikaye

Sultan Süleyman karşısında Alex'i bulmayı beklerken, Mahidevran'la karşılaşır. Alex saray personeli taradfından son anda durdurulur. Kapıdan geri çevrilir. Ve hayal kırıklığı yaşar. Yaşanan bu karışıklığın sorumluluğu İbrahim'e kalır. Sultan Süleyman İbrahim'i sert bir şekilde fırçalar. Yaşananlardan sorumluluk hisseden Valide Sultan, Sultan Süleyman ile konuşmaya karar verir. Ama beklemediği bir tepki ile karşılaşır.

Süleyman bir elçi aracılığıyla Macar kralı Layos'a hedeflerini anlatan bir mektup gönderir. Sultan Süleyman kendi iktidarından önce de alınması denenen, ama bir türlü fethedilemeyen Rodos'a sefere çıkmakta kararlıdır.

Süleyman yarım kalan buluşmanın hızla tekrarlanmasını ister. Bu sefer Alex ve Sultan Süleyman'in buluşmasını kimse engelleyemez. İkili ilk kez yalnız kalır. Sultan Süleyman ve Alex'in halveti beklenenden çok uzun sürer. Bu durum Sultan Süleyman ve Mahidevran'ın rutine kavuşmuş buluşmalarını bozacak gibi görünmeye başlar.

Sultan Süleyman'ın kardeşi Hatice Sultan ise odasına dolan keman sesinden çok etkienir. Hızla keman sesinin kaynağını bulur. Kemanın sahibini hayran bir şekilde izlemeye koyulur.

Sultan Süleyman Alex'e yeni bir isim verir. Alex'in artık Hürrem olarak anılacağı haberi, sarayda hızla yayılır. Bu haber saraydaki kimilerini rahatsız eder. Mahidevran'ı teselli eden ise Valide Sultan olur. Hürrem ise haremde başka bir kata terfi etmenin sevincini yaşamaktadır.

Hürrem'in hızlı yükselişi tepki toplar. Valide Sultan'ın yardımıyla, Mahidevran Hürrem'e ağır bir ceza verir. Mahidevran, Hürrem'e onu bu cezadan kurtarabileceğini söyler. Ama bir şartı vardır. Hürrem bu şartı kabul edecek mi? Bu sırada Sultan Süleyman, Hürrem'in cezalandırıldığından habersiz. Hürrem'i yanına çağırır. Süleyman, Hürrem'in cezalandırıldığını öğrenecek mi? Süleyman'ın olanları duyması nelere neden olacak?