Hikaye

Sultan Süleyman, kapıyı suratına kapatmasından dolayı Hürrem'e kızgın. Hürrem'in kendisine oyun oynadığını düşünür. Hürrem bu had bilmezliğinin cezasını ağır bir şekilde öder. Sultan Süleyman'ın Hürrem hakkındaki kararı ne olacak?..

Nigar intiharın eşiğinde. Son anda yetişen beklenmedik biri, Nigar'ı ölümden kurtarır. Hatice'yi zor bir karar bekliyor. İbrahim'in mektubunu okumakta kararsız kalır. Hatice ne yapacağına karar verememiş. Bir yanda kocasına olan sadakati, öte yanda içini kemiren şüphe. Hatice'nin tercihi hangisi olacak?..

Hürrem, Sultan Süleyman'ın kendisi hakkında verdiği ağır karara inanamaz. Sultan Süleyman'ın yanına kadar gider ama nafile.. Hürrem'in çabaları kar etmez. Hürrem, Süleyman'ın kararlarına biat etmek zorunda kalır. Hürrem için haremin dışında yeni bir hayat başlar. Hürrem yeniden Sultan Süleyman'a ve çocuklarına kavuşabilecek mi?..

Bu sırada Valide ipleri eline almanın vaktinin geldiğini düşünür. Zira Hürrem Sultan istediğini elde ederse bunun felaket olacağının bilincindedir. Valide Hürrem'den kurtulmak için ağır bir plan kurar. İbrahim'den kendisine yardımcı olmasını ister. Valide ve İbrahim, Hürrem'e ağır bir tuzağın hazırlığı içerisine girişi