Hikaye

İpek Taşkır Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde annesi ile birlikte yaşayan 17 yaşında bir genç kızdır. Kocası Kemal ve büyük kızı öldüğüden dolayı annesi Melek Taşkır için İpeği korumak birinci amaç olmuştur. Melek kızını her türlü kötülükten korumaya çalışan otoriter bir annedir. Hemşirelik bölümünü kazanan İpek İstanbul 'a gidip oyunculuk okumak istemektedir.

Önceleri izin vermeyen Melek kızının ısrarları sonucu İstanbula gitmeye razı olur. Melek ve İpek Balıkesir dışına hiç çıkmamıştır. Balıkesirdeki terzi dükkânını ve evini satan Melek İstanbul gibi büyük bir ilin kötülüklerle dolu olduğunu bildiği için kızı İpek'le birlikte İstanbula gelir.

Tek amacı kızını kötülüklerden korumak ve onun okuldan mezun olduğunu görmektir. İstanbul'a gelip Kehribar Dibek ve onun kızı Mualla Dibek ile birlikte bir ev kiralarlar. Ev sahibi Salih Meneviş karşı komşularıdır. Salih karısından boşanmış,oğlu Deniz ile yaşayan birisidir.

Çok iyi bir insan olan emekli öğretmen Salih zor durumlarında Melek ve İpeğe herzaman yardımcı olur. Üst komşuları olan öğrenci Esin Kömürcü ve Özgür Çelikli İpeğin en yakın arkadaşları ve sırdaşı olurlar.

Aynı apartmanda oturan üniversiteden hocası Erkan Tülek'e aşık olan İpek onun arkadaşı Esinle çıkması üzerine çok üzülür. Aynı zamanda kendisine aşık olan Barış Üstünkaya ile de arkadaş kalmaya çalışır.

Senarist: Eylem Canpolat, Sema Ergenekon

Yönetmen: Cevriye Demir, Kerem Çakıroğlu

Oyuncular: Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Rojda Demirer, Hümeyra Akbay, Avni Yalçın, Serkan Altunorak, Mahperi Mertoğlu, Yıldız Kültür, Alper Saldıran, Ömer Köse, Taner Barlas, Cem Aktaş, Şebnem Gürsoy, Şamil Kafkas, Zeynep Köse, Ceylan Dizdar, Cansın Özyosun

Ülke: Türkiye

Dil: Türkçe

Sezon sayısı: 2

Bölüm sayısı: 73

Yapımcı: Tims Prodüksiyon - Timur Savcı