Hikaye

Kamran'ın dul Neriman'la ilişkisini öğrenen Feride,bu sırrı saklama karşılığında Kamran'la bir anlaşma yapmıştır.İki aşık izlenimi vermek.Ya anlaşmaya uyulacak,ya da Neriman'ı herkes öğrenecek.Kamran köşeye sıkışmıştır, Feride nin konuşacağından korkar.Ona,düzenli aralıklarla hediyeler gönderir.Bu durum Feride'yi mutlu ediyormuş gibi görünse de,ruhu hüzün doludur.Sebebi bellidir,içindeki sızının...??

Doktor Selim ,Kamran'ın yakın arkadaşıdır.Bir yanlış anlama Necmiye'yi Selim'e aşık eder.Selim'in aklı fikri Süreyya'da.Sahi kim bu ay parçası ?

Feride,birgün Necmiye'yle dertleşir.Ne anlatmıştır? Necmiye tutar mı dilini?

VEBA,İstanbul'a sessiz sedasız demir atar.Kamran'ın çalıştığı hastanede bir adam, vebadan ölür.Herkes telaşlıdır.Herkes korkulu.Sessizlik bozulur.Kimdir ölen?

Bursa'ya kumaş almaya gittiği sanılan Seyfettin Bey,birkaç gündür ortalarda yoktur.Evdekiler meraklanır.

Hayat kısadır.Ölüm fazla mesaiye çıkmıştır.Kamran,inadı,gururu bırakıp,kalbini Feride'ye açacak mı? . Feride bu,''EVET'' der mi kendisine?

Bir demet çiçek,sahibine uzatılır.Çiçek aşktır.Çiçek sevgidir.Çiçek yüreğe sesleniştir.

Yapımcılığını Tims Production'ın yaptığı yönetmenliğini Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca'nın üstlendiği, senaryosunu Sevgi Yılmaz'ın yazdığı Çalıkuşu 1 Ekiml Salı Akşamı Saat 20:00'da Kanal D ekranlarında.

Ağrı çeken,sızı duyan,ruhunu arayan kalpler...ekran başına !!!!